لطفا بخوانيد و نظر بدهيد

سلامی به گرمای چای ترکی برا تو که داری رخت کرکیخدمت شما دوستانی که برای مقاله قبلی من نظر گذاشتيد بگم که اصلا اين در مورد سياست و از اين بحثها نيست . چون من خودم شخصا از طرفدارهای حقوق زنان و دختران هستم و خدمت او دوستس که گقته بود نظرمو در مورد آزادی بگم بايد بگم که با آزادی ۱۰۰٪ اصلا موافق نيستم چجون که ما ايرانيها اصلا جنبه اين کار رو نداريم اصلا معنی آزادی رو نميدونيم .
فقط فکر ميکنيم که آزادی يعنی اينکه هر کاری دلمون ميخواد بکنيم . و اصلا تو هيچ کاری جنبه نداريم :

به طور مثال : اگر تو خيابون يه دختری با ما سر صحبت باز کنه و يکم به ما بخنده اولين فکری که پسرها ميکنند اينه که هااااااااااا اين دختره داره نخ ميده يا ......

و فوری ميخوايم بهش تلفن بديم يا هزار کار ديگه . حا لا بر عکس اگر تو خيابون يه پسره با يه دختر صحبت کنه بگه بخنده دختره فکر ميکنه که هاااا اين پسره نظر بد روی من داره (که البته به نظر من حق داره چون متاسفانه تعداد پسرهايی که طرز تفکرشون مثل منه کم هست. و تعداد اون دسته که نميدونم چه اسمی بايد روشون بزاريم بيشتره برای همين هست که ما ايرانيها در ضمينه اجتماعی پيشرفت نميکنيم اما من هميشه هر روز دعا ميکنم که پيشرفت و ازادی افکار در ايران ما به وجود بياد و دخترها . پسرها با آزادی و اطمينان خاطر بيش از حد با هم رابطه داشته باشند.

حالا اين موضوع در شهرستانها بيشتره مثال ديگه ای ميزنم در شهر شيراز يا ساری يا يزد که من بودم اين در صد فکر کنم به ۷۰٪ هم ميرسه . که در شيراز خيابان ملا صدرا در ساری خيابان فرهنگ و يزد که الان يادم نيست پسرها حتی به دخترها دست درازی هم ميکنند و بعد که گير ميافتند دم از ازادی هم ميزنند که این افراد از گروهی هستند که معنی آزادی رو نميدونند.

مسئله دیگه اینکه دنیا بر عکس شده پسرها زیر ابرو بر میدارندو شلوارهای تنک میپوشند و مو رنگ میکنند و دخترها تیپ پسرها .........فقط از اين ميترسم که ازادی کامل به این انسانها بدند.

فقط خواهش ميکنم که نظرات خودتون رو براين بنويسيد چون ميخواه يک امار بگيرم که چند نفر با افکار من موافق هستند.

حالا يا اينجا نظراتتون رو بگيد يا به ايميلم نظراتتون رو ارسال کنيد.   

نویسنده : esfandiar baharloo ; ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ تیر ،۱۳۸٢